czwartek, 12 sierpnia 2010

M112 Pods – domy kontenerowe w miniaturze

M112 Pods to domki kontenerowe w skali 1:12, zaprojektowane i wykonane przez Paris Renfroe z Minnesoty. M112 Pods kupują kolekcjonerzy z całego świata. Mogą służyć do zabawy, lecz nie są to typowe, miniaturowe domki dla lalek. M112 zostały zaprojektowane z najwyższą starannością i dbałością o detale. Jak podkreśla projektant – „W przeciwieństwie do tradycyjnych domków dla lalek, w M112 Pods koszty nie są obcinane poprzez rezygnację z takich elementów jak: schody, poręcze, a nawet ściany”. Domki zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby można je było łatwo zestawiać. Każdy domek ma 8 cali szerokości, 5,5 wysokości i 20 długości. M112 Pods kupowane są często do ekspozycji miniaturowych mebli lub jako projekty prawdziwych domów kontenerowych. Paris twierdzi, że zakup tego rodzaju makiety jest dużo bardziej dostępny i praktyczny od zatrudnienia architekta, który by taki dom zaprojektował. Ceny M112 Pods wahają się od $175 do $275 w zależności od wykończenia. Domki wyposażone są przeważnie meblami autorstwa Paris, który jak sam mówi, jest przede wszystkim projektantem wnętrz.


Paris Renfroe pracuje obecnie nad projektem kontenerowego hotelu w Las Vegas. Dzięki temu ludzie będą mogli łatwo przekonać się jak to jest mieszkać w kontenerze, co może pomóc im podjąć decyzję o przeprowadzce do takiego domu.


Więcej informacji i zdjęć na blogu Paris Renfroe: http://m112podsbyprd.shutterfly.com/ lub na jego stronie internetowej: http://www.parisrenfroedesign.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz